150 000 CZK
| 6 000 EUR
Lot 06
PÁROVÁ MANÝRISTICKÁ ZÁTIŠÍ
2. polovina 17. století
Olej, dřevo
13 x 21 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Spolu se svým bratrem Ferdinandem byl Jan van Kessel mladší žákem svého otce, Jana van Kessela staršího, jenž byl jejich prvním učitelem. Poté odešel do Španělska, do Madridu, kde se stal dvorním malířem krále a královny. Je znám hlavně pro své portréty, i když byl pravděpodobně také malířem zátiší. Je znám především dokonale vyváženými kompozicemi, které jsou charakterizovány pozorností k detailu a použitím jemných barev. Vlámský styl jeho zátiší postupně převzala i jeho adoptivní země Španělsko.