24 000 CZK
| 960 EUR
Lot 10
ČTVRTÁ REVIDOVANÁ ANATOMIE
1677
Dobová celokožená vazba se zašlým zlacením hřbetu
20 x 12,5 x 5 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
36 000 CZK
| 1 440 EUR
| 1 440 EUR
Thomas Bartholin byl lékař, teolog a matematik a působil na dánském královském dvoře. Jeho rozsáhlá a detailní anatomie lidského těla se stala na dlouhou dobu nepřekonaným zdrojem informací z tohoto oboru. Přispěl k objevu lymfatického systému, inovoval v oblasti anestézie a patologie lidského vývoje. Předkládaná edice je neobvyklá i velkým rozsahem ilustračního doprovodu, který pojednání doprovází. Je zařazen rytý frontispis a 120 mědirytinových zobrazení v textu a na tabulích, které jsou v mnoha případech skládané. Papír oxidací místy zahnědlý, 3 stará razítka. Jako celek výborně zachovalý exemplář medicíny 17. století.