Lot 05
Voyage pittoresque a Napels et en Sicile
1829
54 x 37 x 5 cm (v x š x h)
| 5 600 EUR
| 5 600 EUR
Masivní polokožené dobové vazby se zlacenými popisy na dvou barevných hřbetních štítcích. Jedná se o vzácné 2. vydání jednoho z nejslavnějších a nejrozsáhlejších francouzských ilustračních děl tohoto druhu.
Vyskytuje se méně často než vydání první z let 1781–1786 a je oproti němu značně rozšířené. Kromě grafické a umělecké hodnoty je zdrojem mnoha cenných dobových informací topografických, geografických, historických, archeologických, numismatických a dalších. Precizně provedené a vytištěné mědirytiny jsou často uspořádány dvě pod sebou na jednom listě. Zobrazují velmi dekorativní, částečně rovněž panoramatické veduty jihoitalských míst a krajin, dále antické objekty a předměty. Zajímavé jsou tabule tištěné vzácně používanou náročnou barevnou mědirytinou. Paříž, tiskl Crapelet pro nakladatele Dufour et Chaillou-Potrelle, 1829. 2 svazky, na hřbetě značeno I. II. III. IV. S 558, z toho 27 barevnými číslovanými mědirytinami, na 338 tabulích, včetně 13 většinou dvoulistovými mědirytinovými mapami, 9 plány a 27 tabulemi s vyobrazením mincí.