45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 51
VÍDEŇSKÉ EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY
Kolem 1820
Zlacený bronz
34 x 20 x 10 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Elegantní hodinová skříňka, osazena alegorickou figurou, držící pochodeň a hada, je nesena párovými delfíny na bohatě zdobené černo-zlaté základně s kyvadlem ve tvaru anděla s hořícími pochodněmi. Zadní, v ohni zlacená rytá bronzová dvířka hodin mají vzadu červenou textilii. Hodiny mají čtvrťové bití s ukazatelem data, lehce poškozený smaltovaný ciferník s arabskými číslicemi, ve středokruží z ohně zlaceným bronzovým rostlinným motivem, ocelové ručičky a datumovka, dvě kladívka bití. V původním stavu.