10 000 CZK
| 400 EUR
Lot 180
TORZO
1985
Kombinovaná technika, akvarel, email, uhel, papír
33 x 22,5 cm (v x š)
Signováno a datováno vpravo dole "S. PODHRÁZSKÝ 85"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
15 000 CZK
| 600 EUR
| 600 EUR
Malíř, sochař a restaurátor je považován za apologéta lásky v českém umění.
Torzo nebo Akt dívky v zeleném je stylově totožný s kompozicí Tři dívky v zelené z roku 1983, která se nachází v soukromé sbírce. Stanislav Podhrázský studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru Františka Tichého a ozvěny jeho rukopisu můžeme ve stylu Podhrázského vypozorovat. Efektivně dokázal zachytit zejména objemy figur, které dávají jeho aktům netušený rozměr.