25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 63
SEDÍCÍ DÍVČÍ AKT
1892
Olej, plátno
84 x 56 cm (v x š)
Signováno vpravo dole "O. Homoláč 1892"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
49 000 CZK
| 1 960 EUR
| 1 960 EUR
Vkusný a precizní jemnými tahy štětce vyjádřený akt dívky se zasněným pohledem. Dívka sedící na pelesti postele se jemně opírá o bradu a část jejího hladkého těla decentně zahaluje šarlatově rudá sukně s třásněmi. Oldřich Homoláč patří k představitelům české secese, jmenovitě její naturalistické fáze. V roce 1896 se stává spoluzakladatelem sdružení Mánes.