65 000 CZK
| 2 600 EUR
Lot 35
ROKOKOVÁ ITALSKÁ KOMODA
18. století
Ořechové dřevo, slonovina, kov
84 x 102 x 51 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
220 000 CZK
| 8 800 EUR
| 8 800 EUR
Italská komoda z ořechového intarzovaného dřeva. Konkávní boční stěny, podtrhující její elegantní ráz, zároveň kontrastují s konvexní přední částí. Ta je tvořena dvěmi traversou oddělenými zásuvkami s bronzovým zlaceným kováním v rokokovém stylu s vyobrazením mýtického ptáka Fénixe. Povrch komody včetne vrchní desky, kterou vizuálně eliminuje kovová linka, je dekorován filigranovým úponkovým ornamentem a slonovinou intarzovanými květy a hlavami fantaskních zvířat. Součástí je jeden klíč. Restaurováno.