80 000 CZK
| 3 200 EUR
Lot 41
KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ VE SKLENĚNÉ VÁZE
1. polovina 18. století
Olej, karton
15,5 x 10,5 cm (v x š)
Signováno vpravo dole (nečitelně), zezadu přípis: Hirschely
Vyvolávací cena
Miniaturistické zátiší pochází z poklidnějšího období Hirschelyho tvorby, kdy autor nevyužívá pro kompozici zátiší luxusní předměty a drahé manýristické vázy, ale aranžuje živé květiny do prostých skleněných baněk, aby vynikla jejich přirozená krása. V tomto případě ovládají barevnou škálu růže a doplňují je modré svlačce, oranžové aksamitníky, bílý karafiát a mák.