35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 50
EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY
Kolem 1810
Zlacený bronz, smalt
37 x 17 x 10 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
41 000 CZK
| 1 640 EUR
| 1 640 EUR
Elegantní atypický model pařížských hodin se zachovalým smaltovaným ciferníkem s římskými a arabskými číslicemi, v ohni zlaceným precizním okružím a zlacenými ručičkami. Půlové bití, tichý stroj vzadu pod sklem, na ciferníku signováno „J. B. Blanc à Paris“, uznávaný francouzský hodinář, který sídlil na Rue des Vieux Augustins v Paříži. Restaurováno