24 000 CZK
| 960 EUR
Lot 131
DVĚ SEDÍCÍ DÍVKY
1929
Akvarel, papír
33 x 49,5 cm (v x š)
Sign. vpravo uprostřed "P. Kotík 29"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
26 000 CZK
| 1 040 EUR
| 1 040 EUR
Ženský akt dvou sedících dívek je provokativním dílem Pravoslava Kotíka z období, kdy jeho tvorbu výrazně ovlivňoval kubismus. Kotík maluje nahé ženské tělo velice rád a to zejména na počátku 30. let, kdy jeho tvorba nese i prvky neoklasicismu. Dívky výrazných křivek sedí vyzývavě mezi barevnými polštáři načrtnuty černou konturou a usazeny ve středu kompozice. Téma odráží uvolněnost meziválečné doby.