Lot 77
DVĚ LŽÍCE
21,8 cm a 20,9 cm
| 400 EUR
| 600 EUR
NIKOLAJ ZVEREV LŽÍCE, 1899–1908, Rusko, Moskva. Zlacené stříbro „vermeil“, polychromovaný cloisonné email. Ruské puncovní značky, mistrovská značka нз. Výška 21,8 cm. Ag o ryzosti 84 zolotníků (875/1000). Celková hmotnost: 83 g. Lžíce s barevným cloisonné emailem s motivem arabesek na misce, na okraji zdobená modrými smaltovanými perlami, rukojeť zčásti tordovaná a zdobená geometrickým motivem. Jemné vady na smaltu.
NEZNÁMÝ AUTOR, ZNAČENO „EO“ LŽÍCE, 1908–1926, Rusko, Moskva. Zlacené stříbro „vermeil“, polychromovaný cloisonné email. Ruské puncovní značky, mistrovská značka EO. Výška 20,9 cm. Stříbro (Ag) o ryzosti 84 zolotníků (875/1000). Celková hmotnost: 79 g. Lžíce s barevným motivem stylizovaných květů v cloisonné emailu, okraj lemovaný tyrkysovými smaltovanými perlami. Rukojeť zčásti tordovaná a zdobená ve dvou pásech geometrickým dekorem.