Lot 07
DAS MENSCHENGESCHLECHT UND THIERWELT
1850 - 1855
28 x 22 x 3,5 cm (v x š x h)
| 1 120 EUR
| 1 120 EUR
Dobová polokožená zlacením zdobená vazba s černým zlaceným hřbetním štítkem s titulem. Červená ořízka. Výborný, čistý exemplář. Celkem se 132 ručně kolorovanými litografickými tabulemi na silnějším papíře a 5 ručně kolorovanými velmi dekorativními litografickými titulními listy v textové části. Tabule zařazeny na konci bloku textových částí takto: Člověk a zvířata 40, Ptáci 22, Obojživelníci 12, Ryby 9 nečíslovaných tabulí. Brouci a motýli 16, Rostlinstvo 33 číslovaných tabulí. Das Menschengeschlecht und Thierwelt. In Bildern mit erläuterndem und belehrendem Texte für Schule und Haus. 1 list, 54 stran. Naturgeschichte der Vögel. In Bildern... 24 s. Naturgeschichte der Amphibien und Fische. In Bildern... 8 s., 6 s. Naturgeschichte der Kaefer und Schmetterlinge. In Bildern... 36 s. Naturgeschichte der Pflanzen. In Bildern... 19 s. Mnichov, vlastním nákladem autora, nedatováno. Několik listů v závěru s menší skvrnou od vlhkosti, patrnou hlavně z rubové nepotištěné strany.