5 000 CZK
| 200 EUR
Lot 12
PÁR FUNKCIONALISTICKÝCH KŘESEL
1958
Dřevo, čalounění, laminát
80 cm (v)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
13 000 CZK
| 520 EUR
| 520 EUR
Miroslav Navrátil proslul jako designér tramvajové sedačky montované do tramvají v 50. – 80. letech minulého století. Kombinaci laminátu se dřevem či s kovem využíval Navrátil v 50. – 60. letech velmi často. Design televizního křesla "Expo 58" získal v roce 1960 v Miláně cenu poroty za design.