Lot 114
Jaroslav Panuška (1872 - 1958) ZIMNÍ KRAJINA

Kolem 1910
olej, karton
63 x 47 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Panuška

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   208 EUR

Dosažená cena
34 000 CZK
   |   1 417 EUR

Jaroslav Panuška, přední český krajinář a symbolista od svého učitele Julia Mařáka zcela přijal pečlivost vůči zobrazování krás přírody a jeho scenérie věrně zachycují náladovost české krajiny. Obraz Zimní krajina s říčkou patří k harmonickým ukázkám jeho tvorby.