Lot 75
Pepa Mařáková (1872 - 1907) STUDIE ZE STARÉ PRAHY

Konec 19. století
olej, karton
50 x 65,5 cm (v x š)
sign. verso: Mařáková

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
15 000 CZK
   |   625 EUR

Josefína (Pepa) Mařáková zdědila po svém otci výtvarný talent i vzdělání v jeho ateliéru. Malbě se ale učila i u Maxe Pirnera, Františka Brunera a Václava Brožíka. Vytvářela krajinomalby a velmi originální karikatury a portrétovala známé osobnosti v duchu symbolistního dekadentního proudu.