Lot 183
Jakub Schikaneder (1855 - 1924) PORTRÉT STARÉHO MUŽE

2. polovina 19. století
uhel, křída, papír
41 x 34 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Schikaneder Jacob

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
19 000 CZK
   |   792 EUR

Pravděpodobně ranější kresba historizujícího charakteru pochází z tvorby Jakuba Schikanedera. O předpokladech ke studiu výtvarného umění svědčí, že v roce 1879 nazvaly Květy tehdy čtyřiadvacetiletého Schikanedera „nejnadanějším z akademiků“. Patřil do výrazné generace Národního divadla.