Lot 215
Zdenka Braunerová (1858 - 1934) KLÁŠTERNÍ ZÁTIŠÍ U SV. JAKUBA V PRAZE

1. třetina 20. století
lept, papír
Ve výřezu 35,5 x 29 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Z. Braunerová

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
2 500 CZK
   |   104 EUR

Zdenka Braunerová se narodila do zámožné rodiny a studovala soukromě u Amalie Mánesové, Františka Ženíška a Antonína Chittussiho. Kromě malby se věnovala i grafice a podporovala talentované umělce v jejich kariéře. Grafickými listy mapovala různá zákoutí staré Prahy a bojovala proti Pražské asanaci.