Lot 124
Michal Ranný (1946 - 1981) MOŘE I

1971
Akvarel, papír
25 x 20,5 cm (v x š)
Vpravo dole vytlačováním "MR"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   43 EUR

Dosažená cena
6 500 CZK
   |   283 EUR

Michal Ranný studoval v letech 1961-1965 na SUPŠ v Brně u prof. Jiřího Coufala, pokračoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Františka Jiroudka a Jiřího Johna. K tématice moří ho přivedly jeho studijní návštěvy Itálie a Francie, kde absorboval barevnou skladbu horizontál a v lyrické zkratce ji přenášel na plátno.