Lot 223
Beneš Knüpfer (1844 - 1910) (napodobitel) MOŘSKÉ VÍLY

Olej, plátno
113,5 x 196 cm (v x š)
Vpravo dole "B Knüpfer Roma"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
29 000 CZK
   |   1 160 EUR

To, co se v Knüpferově tvorbě odráží nejvíce, je živel moře, který je v umělcově pojetí do značné míry romantizován zobrazováním figur najád, sirén, delfínů, tritonů a jiných bájných stvoření. Tato tématika, stejně jako rozměrný horizontální formát se pro malíře staly typickými.