Lot 59
Neznámý Autor PORAŽENÝ VEPŘ

Přelom 18. - 19. století
Olej, plátno
66 x 54 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
10 000 CZK
   |   400 EUR

Žánrová malba následující tradici Rembrandta, Aertsena, Carracciho a Beuckelaera vyobrazující výjev ze života lidí zejména v období z konce podzimu či brzké zimy, kdy na mnoha místech docházelo k porážce zvířat. Neznámý malíř zde autenticky vyobrazil rozevřenou dutinu břišní u vyvěšeného zvířete a děti, které se pohybují v jeho blízkosti. Kompozičně se obraz nejvíce blíží dílu Joachima Beuckelaera.