Lot 168
Bohumír Číla (1885 - 1973) ZÁTIŠÍ S VÍNEM

50. léta 20. století
olej, překližka
35,5 x 50 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Bohumír Číla pocházel z výtvarně velmi talentované rodiny, kde se výtvarníky stali i jeho dva bratři Antonín a Otakar. Restauroval mnoho slavných obrazů, fresek a sgrafit a věnoval se v malbě především figurálnímu umění. Předložené zátiší pochází z větší kolekce děl tohoto autora.