Lot 149
Oskar Brázda (1887 - 1977) ZÁTIŠÍ S MÍSOU HRUŠEK

1966
olej, sololit
51 x 59 cm (v x š)
sign. vpravo dole: O. Brázda 1966

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Oskar Brázda vynikal v portrétování žen a dívek, ale také v malbě zátiší. Prošel si poměrně pestrým životem, kdy studoval ve Vídni a v Itálii, byl internován na Sicílii, žil na Zámku Líčkov a posléze strávil i čas ve vězení. V Itálii byla jeho práce velmi dobře hodnocena.