Lot 277
ÚNOS SABINEK

18. století
alabastr
39 cm (v)
nesign.

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Dvě alabastrová sousoší představující mytologický motiv únosu Sabinek jsou podle třífigurového modelu italského manýristického sochaře Giovanni da Bologna. V letech 1581 až 1583 vytvořil Giambologna ve Florencii ve městě Loggia dei Lanzi původní kolosální mramorovou skulpturu „Únos Sabinek“. Pro Giambologna to byla skupina, která mu umožnila předvést své kompoziční schopnosti, na kterou bylo možné pohlížet prakticky z každého úhlu. Nabízené alabastrové sousoší jsou v torzálné podobě.