Lot 123
Neznámý Autor STARÝ MUŽ A MLADÁ ŽENA

18. století
olej, plátno
49,5 x 36 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Kopie dle předlohy Jacopa de' Barbari z roku 1503, v současné době ve Philadelpiha museum of art. Moralistické téma párů výrazného věkového rozdílu bylo oblíbené zejména v období protestantské reformace. Předložený námět se také vykládá jako personifikovaná Agapé (bezpodmínečná láska) s manželem.