Lot 244
Max Švabinský (1873 - 1962) SEDÍCÍ AKT

1958
litografie, papír
Ve výřezu 28 x 22 cm (v x š)
sign. vpravo dole: M Švabinský

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

V letních měsích Max Švabinský navštěvoval vilu v Praze - Chodově zvanou Barvírna, kde tvořil. Vyvýšená zahrada na samotě uprostřed polí měla skvělý výhled a poskytovala umělci žádaný kus krásné přírody. Smyslové spojení ženského aktu a přírody zpracovával velmi často.