1 000 CZK
| 42 EUR
Lot 173
LEŽÍCÍ AKT
30. léta 20. století
kvaš, karton
Ve výřezu 11 x 17 cm (v x š)
sign. lower left: B Vanicek
Vyvolávací cena
Dosažená cena
2 000 CZK
| 83 EUR
| 83 EUR
Tvorba Bedřicha Vaníčka představuje koherentní celek s vlastní poetikou, která je nadčasová. Díla se vymykají českému prostředí a mají výraznou psychologickou linku. Tvorba koreluje i s literární činností, kdy autor překládal především Alexandra Dumase st., Antoine de Saint-Exupéryho, Paula Eluarda, Stephana Mallarméa a André Bretona.