Lot 286
Luděk Havelka (1908 - 1963) DVOJICE

40. léta 20. století
patinovaná sádra
35 cm (v)
sign.: L. HAVELKA

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Komorní socha dvojice z patinované pálené hlíny je dílem českého sochaře Luďka Havelky. Ten v r. 1935 studoval jako stipendista italské vlády ve Florencii u prof. Graziosiho a Giuselliho. Známá je především jeho období práce ve Zlíně, kde také učil na Škole umění a později na SUPŠ v Uherském Hradišti. Kromě plastiky se věnoval také tvorbě medailí. Dílo pochází z pozůstalosti autora.