Lot 148
Jaroslav Veris Zamazal (1900 - 1983) LEŽÍCÍ AKT

Před 1939
olej, karton
Ve výřezu 40 x 52,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Veris Paris

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Jaroslav Veris byl velkým experimentátorem na poli malby a postupně vyzkoušel snad všechny styly tehdejší doby. Akt pochází z doby, kdy maloval v Paříži. Na zadní straně se nachází jeho vlastní dobrozdání o autentičnosti díla z roku 1939, kdy už do Paříže z politických a rasových důvodů nemohl dále cestovat.