2 000 CZK
| 83 EUR
Lot 159
KRAJINA S DOMY
1920
olej, karton
35,5 x 49,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Ol. Koníček 20
Vyvolávací cena
Dosažená cena
7 500 CZK
| 313 EUR
| 313 EUR
Ve 20. letech Oldřich Koníček hojně vystavoval v Praze, jinde v republice i v zahraničí. V 1. pol. 20. let se Koníčkova tvorba přiklonila k neoklasicismu, inspiroval se obrazy renesančních a klasicistních malířů. Závěrečná etapa jeho díla je spojena s odklonem od významu linie, výraz obrazu je nesen harmonickou i expresivní barvou. Převažují krajinomalby a figurální malba.