Lot 249
Václav Špála (1885 - 1946) EX LIBRIS

1941
litografie, papír
29,5 x 20,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole v desce: VŠ 41

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Český malíř, grafik a ilustrátor, studoval na AVU v Praze u prof. Vlaho Bukovace a Františka Thieleho. Studia však nedokončil. Kytice a krajiny kolem Berounky patřily k reprezentativním ukázkám tvorby Václava Špály nesoucí kubistické tvarové redukce.