Lot 99
EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY

Kolem 1810
ořech, černěná hruška, zlacené dřevo, alabastr, smalt, zlacený bronz
62 x 40 cm (v x š)

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Bohatě zdobené stolní empírové hodiny s celkem šesti alabastrovými sloupky s hlavicemi ze zlaceného dřeva. Na základně s intarzií z černěné hrušky. Ciferník s arabskými číslicemi s gravírovaným dekorem ze zlaceného bronzu. Stroj určen k seřízení hodinářem.