Lot 219
Viktor Oliva (1861 - 1928) ZASNĚNÍ

Přelom 19. a 20. století
akvarel, kvaš, papír
Ve výřezu 46,5 x 25 cm (v x š)
sign. vpravo dole: V. Oliva

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Viktor Oliva byl český malíř a ilustrátor období pozdního historismu, impresionismu a secese. Vedle Luďka Marolda byl nejúspěšnějším českým ilustrátorem knih a časopisů v období od konce historismu do secese.

Vystavováno: Šumění andělských křídel, Muzeum umění Olomouc, 27.10. 2016 – 12. 3. 2017.