Lot 77
Jiří Pelcl (1950) DESIGNOVÝ KONFERENČNÍ STŮL

80. léta 20. století
kov, sklo
42 cm (v), Průměr 100 cm

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   167 EUR

Prof. ak. arch. Jiří Pelcl přednáší na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v letech 2002–2005 zde působil jako rektor. Vedle praktické činnosti se zabývá teorií designu. Realizoval řadu interiérů prestižních objektů (interiéry pro prezidenta Václava Havla na Pražském hradě, velvyslanectví v Římě, Pretorii, Český dům v Malmö a jiné). V roce 2006 získal Národní cenu za design, cenu Form 2006 v Německu, cenu Design Plus 2007 v Německu, cenu Czech Grand Design pro designéra roku 2007. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných evropských i světových muzeích designu, například v Muzeu moderního umění v New Yorku.