Lot 179
Vladimír Kristin (1894 - 1970) CESTA K DOMKŮM

1937
olej, plátno
42 x 62 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Kristin 37

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Vladimír Kristin studoval hru na klavír a varhany, později odešel do Vídně. Malba ho pohltila až někdy ve 20. letech, kdy ho zajímala civilistní témata, krajinářství a jeho rukopis se postupně více rozvolňoval.