Lot 265
Václav Frydecký (1931 - 2011) V OBJETÍ

60. léta 20. století
sádra
28,5 cm (v)
nesignováno

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Dosažená cena
5 500 CZK
   |   229 EUR

Původní sádrový model sochy milenců v objetí od českého sochaře Václava Frydeckého. V roce 1958 byl jmenován asistentem profesora Jana Laudy. Po jeho smrti byl asistentem postupně u Vincenta Makovského,Karla Hladíka, nakonec u Jiřího Bradáče. V roce 1962 se stal odborným asistentem kreslení pro sochaře a architekty. V roce 1971 odešel ze školy a věnoval se monumentální plastice ve spolupráci s architekty, a portrétům.