Lot 105
Viktor Rolín (1887 - 1942) STROM PŘED BOUŘKOU

1. polovina 20. století
olej, překližka
30 x 36 cm (v x š)
sign. vpravo dole: V . Rolín

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
4 500 CZK
   |   188 EUR

Viktor Rolín studoval na akademii umění v Petrohradě a Mnichově. Vytvářel převážně podobizny, zátiší a krajiny. Právě poslední jmenované krajiny mívají často velmi dramatický nádech - odehrávají se v nich změny počasí, skrze těžká oblaka do krajiny pronikají jednotlivé proudy světla nebo se zrovna schyluje k bouři.