Lot 226
Salvador Dalí (1904 - 1989) ŠEST PLAKÁTŮ K OTEVŘENÍ MUZEA

1974
papír, barevná litografie
73 x 52 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
2 500 CZK
   |   104 EUR

Originální sběratelské dobové tisky vydané nakladatelstvím Mourlot v Paříži k příležitosti otevření Divadelního Muzea Salvadora Dalího v Gironě. Je považováno za jeho poslední velké dílo a zároveň za největší surrealistický objekt na světě. Plakáty nesou motivy mistrových grafik.