Lot 162
Vlastimil Beneš (1919 - 1981) (připsáno) PORTRÉT ŽENY

1964
olej, plátno
65,5 x 55,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: (pravděpodobně) Beneš

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Dosažená cena
14 000 CZK
   |   583 EUR

Osobitou tvorbu Vlastimila Beneše nelze vždy jednoduše zařadit do hlavních proudů výtvarného umění 20. století. Jeho obrazy, které nabízené dílo dokonale zastupuje, jsou naplněny svébytnou poezií, klidem, tichem a melancholií. Sedící portrét ženy patří do okruhu těchto civilistních melancholických témat po jeho první samostatné výstavě.