Lot 157
Jiří Kubíček (1930) NOVÝ ŽIVOT

1971
email, plátno
120 x 90 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jiří Kubíček 71

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Dosažená cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

V 70. letech vytvářel Jiří Kubíček sérii emailů na plátně. Typický je jasný barevný kolorit a organické pojetí témat, která souvisejí se životem, zvukem, světlem nebo pohybem. Později se v obrazech začínají obejvovat i folklorně stylizované prvky. Jiří Kubíček se rovnou měrou věnoval i grafice.