Lot 165
Jaroslav Paur (1918 - 1987) MĚSÍC NAD MĚSTEM

70. léta 20. století
kombinovaná technika, sololit
28,5 x 40,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J. Paur

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR

Jaroslav Paur byl český malíř období civilismu, realismu a abstrakce. Motiv Slunce či Měsíce, který se v jeho obrazech uplatňoval již během 60. Let, se v 70. letech transformuje do podoby umělého satelitu, který zůstane Paurovým charakteristickým znakem. Temně zářící nebeská tělesa se vznášejí nad městem rozpínajícím se do nekonečné struktury.