Lot 211
MAPY ČECH A MORAVY

1628
kolorovaná mědirytina, papír
21 x 27 cm (v x š)

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
2 500 CZK
   |   104 EUR

Dvojice map: Čechy a Morava. Mapa Čech. "Bohemia". Mědirytinová mapa Čech, staře plošně kolorovaná kvaší a akvarelem. 21 x 27 cm. Autorem Petrus Kaerius, vlastně Pieter van den Keere (1571-1646), vlámský kartograf, rytec, vydavatel a výrobce glóbů, působil hlavně v Anglii a Holandsku. Verso latinský text k tématu mapy, zařazené v "Atlasu minor" G. Mercatora a J. Hondia r. 1628.

K tomu: Mapa Moravy. "Moravia". Popis viz výše.
Dvojice vzácných raných map našeho území ještě v duchu renesančního ptolemaiovského pojetí, rámováno oboustranně.