Lot 203
Karel Nepraš (1932 - 2002) KONVOLUT KRESEB II.

90. léta 20. století
fix, papír
23,5 x 29,5 cm (v x š)
sign. verso: Karel Nepraš

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
5 000 CZK
   |   208 EUR

Karel Nepraš byl český sochař, kreslíř, grafik, profesor Akademie výtvarných umění v Praze. Patřil do spolku Šmidrové, který se věnoval recesistickým akcím a formalizovaným rituálům s fragmentární společnou literární činností a také dechovce. Tvorba kreseb má výrazně ironizují pohled a "nelaskavý humor".