Lot 222
Jaroslav Šerých (1928 - 2014) KOMPOZICE

1959
lept, papír
Ve výřezu 29,5 x 39,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Šerých 59

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Jaroslav Šerých byl český malíř, grafik a ilustrátor pohybující se na české i mezinárodní umělecké scéně od 50. let 20. století.  Ilustroval řadu literárních textů českého i světového písemnictví určených jak dospělým, tak i dětem, a to jak v běžných, tak i v bibliofilských verzích.