Lot 187
Rudolf Kremlička (1886 - 1932) CESTA ZA DOMEM

1931
akvarel, karton
Ve výřezu 32,5 x 24,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: R Kremlička 31

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
6 000 CZK
   |   250 EUR

Rudolf Kremlička se narodil v Kolíně. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl ovlivněn tvorbou malířů Slavíčka a Schwaigera. Vytvořil mnoho různých vrstev vlstní tvorby od aktů a krajinek až po osobní malířské zpovědi.