Lot 102
Jaroslav Šetelík (1881 - 1955) U RUDOLFINA

20. léta 20. století
Akvarel, karton
Ve výřezu 24 x 38 cm (v x š)
Vpravo dole "Jaroslav Šetelík"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   130 EUR

Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 130 EUR

Jaroslav Šetelík vynikal v zobrazování pražských motivů, které zpracovával s velkým citem pro světlo, barevnost a realistickou kompozici architektonických dominant. Jeho kresebné motivy kopírují krajinu prakticky doslovně, ale barevnost je volnější až s nádechem imprese.