3 000 CZK
| 130 EUR
Lot 113
PORTRÉT
40. léta 20. století
Akvarel, tužka, papír
22 x 15 cm (v x š)
Vpravo dole "Janeček"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
12 000 CZK
| 522 EUR
| 522 EUR
Všestranně nadaný malíř Ota Janeček ve své tvorbě vycházel z domácí tradice i z odkazu evropské moderny. Od počátečních impulzů kubismu, lyrického figuralismu či francouzského kolorismu, obracel pozornost k vlastnímu nezaměnitelnému projevu. Proslulé jsou jeho kresby a grafiky ženských aktů.