2 000 CZK
| 82 EUR
Lot 22
ZIMNÍ KRAJINA
Přelom 19. a 20. století
Olej, karton
24 x 30 cm (v x š)
Vpravo dole "J. Ullmann"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
19 000 CZK
| 776 EUR
| 776 EUR
Josef Ullmann studoval u prof. J. Mařáka na pražské AVU. Zprvu ale Ullmann nezačal studovat v Praze, nýbrž hned v Mnichově, kam přišel roku 1894 (studia na Akademii u prof. J. Hertericha). Od roku 1900 se jeho obrazy pravidelně objevovaly na stránkách Zlaté Prahy i dalších periodik a hodně vystavoval v Praze i po celých Čechách. Umělecky Ullmanna formovala chittussovská krajina a také tendence krajinářské secese.