Lot 93
Karel Jan Sigmund (1897 - 1959) STROMY U RYBNÍKA

1. polovina 20. století
Olej, plátno
89 x 80 cm (v x š)
Vlevo dole "K.J. Sigmund"

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   82 EUR

Dosažená cena
6 000 CZK
   |   245 EUR

Karel Jan Sigmund po sobě zanechal rozsáhlé krajinářské dílo, které mapovalo především krajiny a lidi východních Čech. Maloval kolem Humpolce, na Ronovsku, Slánsku, v okolí Hlinska a zobrazoval krajinu a její světelnost téměř s dokumentaristickou přesností.