Lot 205
HOUPACÍ KŘESLO THONET

30. léta 20. století
buk, původní kožené čalounění
130 x 60 x 120 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   82 EUR

Dosažená cena
42 000 CZK
   |   1 714 EUR

Houpací křeslo z bukového ohýbaného dřeva vyrobené ve 30. letech 20. století firmou D. G. Fischel & Söhne. Firmu založili bratři Fischelové ve městě Mimoň, které bylo obklopeno bukovými lesy. Toto dřevo bylo pro výrobu ohýbaného nábytku ideální. Postup spočíval v zahřátí dřeva, které způsobilo jeho smrštění, a následném ponoření do vroucí vody, aby nabobtnalo a dalo se snadno ohýbat a manipulovat s ním. Jakmile dřevo vyschne, ztvrdne v novém tvaru. Jedná se o proslulý a oblíbený designový model bratrů Fischelových. Opěradlo a sedák tvoří původní kožený čaloun, který je na jednom místě mírně poškozen. Houpací křeslo má také výsuvnou podnožku. Výborný stav.