Lot 111
André Brasilier (1929) PODZIMNÍ JEZDCI

60. léta 20. století
Litografie, papír
57 x 76 cm (v x š)
Vpravo dole "André Brasilier"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   41 EUR

Dosažená cena
12 000 CZK
   |   490 EUR

André Brasilier je francouzský malíř, narozený v roce 1929 v Saumuru ve Francii, který studoval na Ecole des Beaux-Art v Paříži. Lyrické, snové obrazy André Brasiliera, které mísí abstrakci a expresionismus, zkoumají intimní spojení s přírodou. Koně – Brasilier popsali jako „skvělý výtvor...nabitý symbolikou, silou, dynamikou a krásou“ – vynikají svými elegantními formami klusajícími poklidnými mořskými scenériemi, chladnými zimními lesy a zářivými západy slunce.